Japonca Öğrenme Hızınızı 10 KAT Arttıracak Anime Önerileri

Eh, peki hangi Animeleri izlemelisiniz? Başlangıç için günlük hayat Animeleri ya da seviyorsanız ve sıkılmayacaksanız Doreamon gibi çocuklara yönelik Animeleri tercih edin. İşte size birkaç öneri!

Animelerden nasıl Japonca öğrenebileceğinizi şu yazımda söylemiştim.

Nichijou

My Anime List Linki için Tıkla

Tür: Komedi, Hayattan Kesitler

Puanım: 10/10 !!!

Benim de çok severek izlediğim Komedi ve Slice of Life Animesi. Animenin isminin Türkçe karşılığı “günlük”, “gündelik” şeklinde zaten. Yukko, Miho ve Mari isimli üç liseli kız ve bir robotun günlük hayatını ilginç ve komik bir dille anlatan epey eğlenceli bir seri.

Aggressive Retsuko

My Anime List Linki için Tıkla

Tür: Müzik, Romantizm, Komedi, Hayattan Kesitler

Puanım: 10/10 !!! Mükemmel!

Sık sık dönüp yeniden izlediğim serilerden biri. Yine Komedi ve Slice of Life kategorisinde. Gündüzleri normal bir ofis çalışanı olan Retsuko iş yerinde pek de mutlu değildir. Hiçbir zaman gerçek bir iş yapmayan patron; amaçları patrona yalakalık yapmak olan çalışanlar; hayatları mükemmel görünenler; ve tüm gerçek işlerin kendilerine yüklendiği bireyler. Retsuko son grupta yer alıyor, çünkü iş arkadaşlarının yapamayacak kadar tembel oldukları işleri telafi etmek için çoğu gece geç saatlere kadar çalışıyor. Günlük hayatının stresinden kurtulması yöntemi ise geceleri karaokeye giderek bağıra çağıra Death Metal söylemek!

K-On!

My Anime List Linki için Tıkla

Tür: Müzik, Komedi, Hayattan Kesitler

Puanım: 8/10

Evet, yine Komedi ve Slice of Life Animesi 🙂 Yeni bir lise yılı başlamıştır ve öğrenciler kulüplere katılmaktadır. Tabi Japonya’da kulüpler bizdeki gibi zaman kaybı değil. Gerçekten bir şeylerle uğraşıyorlar. İşte, hangi kulübe katılacağı konusunda ikilemde kalan Yui Hirasawa, bir yanlış anlaşılmayla Hafif Müzik Kulubüne katılır ve hayatı değişir.

Wotaku ni Koi Ga Muzukashii

My Anime List Linki için Tıkla

Tür: Romantizm, Komedi, Hayattan Kesitler

Puanım: 8/10

Sıradan bir ofis çalışanı olan Narumi Momose’nin büyük bir sırrı vardır: Kendisi bir Otakudur! Yeni ofisindeki herkesten bu karanlık sırrını saklamak istemektedir. Ancak işler pek de istediği gibi gitmez. Yeni ofisinde tanıdık yüzlerle karşılaşır ve beklemediği bir anda romantik bir ilişkiye başlar.

Doreamon

My Anime List Linki için Tıkla

Tür: Macera, Komedi, Fantastik, Bilim Kurgu

Puanım: 8/10

Nobita Nobi normal bir dördüncü sınıf öğrencisidir. Ancak masasının çekmecesinden mavi bir robot kedi çıkınca her şey değişir. Kendisine Doraemon adını veren bu robot, gelecekten gelmiştir. Nobita’nın yaptığı tüm hatalar yüzünden gelecekteki torunlarının yoksulluk içinde yaşadığını söyler. Bu nedenle Doraemon’u Nobita’ya rehberlik etmesi ve akıl hocalığı yapması için göndermişlerdir, böylece gelecekleri daha iyiye doğru değişebilecektir. Ancak Doraemon, Nobita’nın okuldaki en zayıf ve en tembel öğrenci olduğunu öğrenir.

Chibi Maruko Chan

My Anime List Linki için Tıkla

Tür: Komedi, Hayattan Kesitler

Puanım: 8/10

Maruko ismindeki bir kız çocuğunun günlük hayatını anlatan bir komedi animesi.

Shirokuma Cafe

My Anime List Linki için Tıkla

Tür: Hayattan Kesitler

Puanım: 8/10

Yerel hayvanat bahçesinin yakınında yer alan ve karizmatik kutup ayısı Shirokuma’ya ait olan Shirokuma Cafe, hem hayvanlar hem de insanlar için popüler bir mekandır ve zor bir iş gününün ardından arkalarına yaslanıp dinlenmelerini sağlar.

Atashinchi

My Anime List Linki için Tıkla

Tür: Hayattan Kesitler, Komedi

Puanım: 8/10

Bir ailenin günlük hayatını komik bir şekilde anlatan eğlenceli bir anime.

2 thoughts on “Japonca Öğrenme Hızınızı 10 KAT Arttıracak Anime Önerileri”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top