Hakkımda

Selam, Ben Çetin!

Japonca Öğretmeni ve Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya uzmanıyım. 6 yıldır Japonca öğrenmek isteyen istekli öğrencilere ders veriyorum.  29 Nisan 1999’da İstanbul’da doğdum. Kendimi bildim bileli farklı kültürlere merakım var. Oyunlar bana İngilizceyi, Animeler Japoncayı sevdirdi.

Beni Takip Et!

Uzmanlıklarım ve Diller

Ve her gün kendimi geliştirmek ve günümüz dünyasında işe yarar uzmanlıklar elde etmek için çalışıyorum.

Japonca Öğrenme Maceram

Japon kültürü ile çocukken Aikido yapmaya başladığımda tanıştım. Sanki önceki hayatımda orada yaşamışım gibi kendimi Japon kültürüne yakın hissettim.  Japonların disiplini ve Japonya’nın sahip olduğu ilahi atmosferi beni çok etkiledi. Animeler, filmler derken birden kendimi Japonca öğrenirken buldum.

2014’te Japon Kültür ve Enformasyon Merkezinde 6 ay gramer eğitimi aldım. 2016’da bir dil okulu ile Tokyo’ya gittim ve ilk defa  Japonya’yı deneyimledim. Japonların misafirperverliği ve kültürlerine bağlılıkları beni çok etkiledi. Yemeklerinin tadı da damağımda kalmıştı. Buraya bir daha gelmeli ve herkesin bu kültürü öğrenmesini sağlamalıydım. 2023’te tekrar gitme fırsatı yakaladım ve bu sefer Kyoto, Osaka ve Hiroshima’yı da gezebildim. Hatta Fuji Dağına bile tırmandım 🙂 Türkiye’ye döndüğümde kendi kendime öğrenmeye devam ettim. Sembol yazısı başta beni zorlasa da vazgeçmedim ve aslında ne kadar kolay olduğunu anladım. Kendi gelişimimi görmek ise aşırı keyifliydi. Bu yolda öğrendiğim bilgileri insanlarla paylaşmak için öğretmen olmaya karar verdim. Japoncayı ve Japon kültürünü yakından tanımak isteyenlere ve en basit, en eğlenceli,  şekilde öğrenmek isteyenlere yaklaşık 6 yıldır özel ders veriyorum.

Bana ulaşın

Özel Ders, Japon Kültürü, İş Sorguları ve diğer tüm sorularınız için bana çekinmeden yazabilirsiniz.

Scroll to Top